Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw

4.5 

ul. Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa, 00-325, Polska  

Czas Lokalny Telefon 48 22 551 1000

4.5

HOTEL BRISTOL W WARSZAWIE

Wyjątkowe Połączenie Historii, Artystycznej Duszy i Współczesnego Luksusu

 

Hotel Bristol już od ponad stu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy i prawdziwą dumą narodową Polaków. Zachwyca prestiżową lokalizacją - przy samym Trakcie Królewskim, zaledwie kilka kroków od Nowego Światu - najmodniejszej ulicy w Polsce. Majestatyczny, neorenesansowy gmach hotelu doskonale wpisuje się w piękno pobliskiej architektury Starego Miasta, Zamku Królewskiego, czy bezpośrednio sąsiadującego z nim Pałacu Prezydenckiego. To wyjątkowe położenie przyciąga podróżnych poszukujących niezapomnianych wrażeń, chcących dotknąć żywej historii.

 
Hotel Bristol in Warsaw
Hotel Bristol in Warsaw
Hotel Bristol in Warsaw
 

Hotel Bristol już od ponad stulecia jest centrum życia kulturalnego Warszawy - zachwyca i inspiruje elity i artystów do spotkań i dyskusji o sztuce. Założony przez Ignacego Paderewskiego - pianistę i kompozytora światowej sławy - od samego początku gościł w swoich progach wybitnych przedstawicieli światowej kultury. To tutaj słynny malarz Wojciech Kossak miał swoje atelier, w którym tworzył najwspanialsze dzieła.

Jan Kiepura, najsłynniejszy polski tenor, śpiewał z hotelowego balkonu, zaś kompozytor Karol Szymanowski miał w zwyczaju odbywać tu spotkania, podczas których dyskutował o kondycji polskiej kultury ze swoimi przyjaciółmi - artystami z Filharmonii Narodowej. Bristol może poszczycić się tradycją magnetycznego wręcz oddziaływania na przedstawicieli bohemy artystycznej.

Od 1901 roku Hotel Bristol jest mostem, który łączy Polskę z kulturą świata. Nic więc dziwnego, że stanowi naturalny wybór dla najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych umysłów świata. Podczas swoich wizyt w Warszawie w Bristolu zatrzymały się m.in. takie sławy jak: Pablo Picasso, Marlena Dietrich, Sophia Loren, Placido Domingo, Douglas Fairbanks, Artur Rubinstein, Woody Allen, czy Martin Scorsese.

Dzisiejszy Bristol ponownie stanowi odzwierciedlenie polskiej tradycji i bogactwa kulturalnego naszego kraju, niezmiennie pozostając narodową dumą Polski. Od ponad stulecia jest świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych, spokojnie obserwując jak Warszawa przekształca się w luksusowy i niezwykle modny punkt docelowy dla turystów z całego świata.

Po pieczołowitej renowacji, Hotel Bristol oferuje gościom niezapomniane doznania - wspomnienie Warszawy z czasów Belle Epoque, połączone z najnowocześniejszym komfortem. Duch tradycji łączy się tu z nowoczesnością w wyjątkowym dziele sztuki, jakim jest Hotel Bristol.