Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw

4.5 (188recenzji)

ul. Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa, 00-325, Polska   •   Czas Lokalny:     •  Telefon: 48 22 551 1000  

4.5

HOTEL BRISTOL W WARSZAWIE

Wyjątkowe Połączenie Historii, Artystycznej Duszy i Współczesnego Luksusu

 

Hotel Bristol już od ponad stu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy i prawdziwą dumą narodową Polaków. Zachwyca prestiżową lokalizacją - przy samym Trakcie Królewskim, zaledwie kilka kroków od Nowego Światu - najmodniejszej ulicy w Polsce. Majestatyczny, neorenesansowy gmach hotelu doskonale wpisuje się w piękno pobliskiej architektury Starego Miasta, Zamku Królewskiego, czy bezpośrednio sąsiadującego z nim Pałacu Prezydenckiego. To wyjątkowe położenie przyciąga podróżnych poszukujących niezapomnianych wrażeń, chcących dotknąć żywej historii.

 
="Hotel
="Hotel
="Hotel
 

Hotel Bristol już od ponad stulecia jest centrum życia kulturalnego Warszawy - zachwyca i inspiruje elity i artystów do spotkań i dyskusji o sztuce. Założony przez Ignacego Paderewskiego - pianistę i kompozytora światowej sławy - od samego początku gościł w swoich progach wybitnych przedstawicieli światowej kultury. To tutaj słynny malarz Wojciech Kossak miał swoje atelier, w którym tworzył najwspanialsze dzieła.

Jan Kiepura, najsłynniejszy polski tenor, śpiewał z hotelowego balkonu, zaś kompozytor Karol Szymanowski miał w zwyczaju odbywać tu spotkania, podczas których dyskutował o kondycji polskiej kultury ze swoimi przyjaciółmi - artystami z Filharmonii Narodowej. Bristol może poszczycić się tradycją magnetycznego wręcz oddziaływania na przedstawicieli bohemy artystycznej.

Od 1901 roku Hotel Bristol jest mostem, który łączy Polskę z kulturą świata. Nic więc dziwnego, że stanowi naturalny wybór dla najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych umysłów świata. Podczas swoich wizyt w Warszawie w Bristolu zatrzymały się m.in. takie sławy jak: Pablo Picasso, Marlena Dietrich, Sophia Loren, Placido Domingo, Douglas Fairbanks, Artur Rubinstein, Woody Allen, czy Martin Scorsese.

Dzisiejszy Bristol ponownie stanowi odzwierciedlenie polskiej tradycji i bogactwa kulturalnego naszego kraju, niezmiennie pozostając narodową dumą Polski. Od ponad stulecia jest świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych, spokojnie obserwując jak Warszawa przekształca się w luksusowy i niezwykle modny punkt docelowy dla turystów z całego świata.

Po pieczołowitej renowacji, Hotel Bristol oferuje gościom niezapomniane doznania - wspomnienie Warszawy z czasów Belle Epoque, połączone z najnowocześniejszym komfortem. Duch tradycji łączy się tu z nowoczesnością w wyjątkowym dziele sztuki, jakim jest Hotel Bristol.